Dlaczego minikoparka :: Vegas :: minikoparki :: Radom

dlaczego minikoparka

Minikoparki wykorzystuje się do wykonywania wąskoprzestrzennych wykopów budowlanych, robót fundamentowych, instalacyjnych i odwadniających. Ich podstawowym zadaniem jest przygotowanie wykopów pod przewody instalacyjne układane wzdłuż ulic miast i osiedli. Ułatwiają także prace na otwartym terenie, na przykład podczas kopania rowów drenażowych lub niwelowania skarp.

Minikoparki, podobnie jak ich duże odpowiedniki, służą do odspajania gruntu, a następnie przenoszenia urobku na hałdę lub ładowania go na środki transportu.

Po założeniu odpowiedniego osprzętu, można za ich pomocą prowadzić roboty odkrywkowe oraz przenosić materiał sypki.

Minikoparka przystosowana jest do wykonywania prac w gruntach lekkich kategorii I-III. Wyposażone są w napęd gąsienicowy i w standardowej konfiguracji wykonują wykopy głębokości do ponad 2 m.

Minikoparki wykorzystuje się również do załadunku urobku na podstawiony obok pojazd transportowy, chociaż - jak się należy domyślać - nie spełnią nigdy funkcji klasycznych ładowarek.

Standardowo, maksymalna wysokość wyładunku urobku przez minikoparkę wynosi ponad 2 m, co wystarcza przy najczęściej spotykanych samochodach ciężarowych.

Dzięki niewielkim wymiarom minikoparka może pracować nie tylko na otwartej przestrzeni, ale również we wnętrzu nowo budowanych hal, a nawet wnętrzach budynków przeznaczonych do rozbiórki. Pozwala na to jej niewielka szerokość, wynosząca niewiele ponad 900 mm.

Minikoparka jest urządzeniem wielofunkcyjnym - zamiana standardowej łyżki koparki na młot udarowy wyburzeniowy, hydrauliczną wiertnicę diamentową, nożyce hydrauliczne lub zabieraki, a nawet głowicę frezującą sprawia, że koparka staje się doskonałym urządzeniem wyburzeniowym, wiercącym i tnącym.

Ze względu na gąsiennice dojazd w konkretne miejsce parterowej hali lub wielokondygnacyjnego budynku nie stanowi problemu. Maszyna porusza się swobodnie również po schodach.

Konstrukcja minikoparki

Minikoparki wyposażone są w łyżki różniące się szerokością i kształtem (łyżki o ścianach prostopadłych, o przekroju trapezowym) oraz zastosowaniem (łyżki zabierakowe, wygarniające, chwytakowe).

Łyżka chwytakowa pozwala na wykonywanie wykopów jamistych, oczyszczanie oraz pogłębianie koryt rzecznych i kanałów, a także na załadunek i wyładunek materiałów sypkich, drobno- i gruboziarnistych oraz przenoszenie okrąglaków w składzie drzewnym.

Pełny cykl pracy minikoparki o pojemności łyżki 0,25 m3 w gruncie kategorii III (piasek gliniasty, glina, żwir mało spoisty) wynosi przeciętnie 20 sekund, co nie odbiega od przeciętnego cyklu pracy dużej koparki.

Minikoparki są urządzeniami pełnoobrotowymi z ramieniem roboczym obracanym zarówno w prawo, jak i w lewo.

Najlepszym dla nich rozwiązaniem jest konstrukcja umożliwiająca przemieszczanie się na gąsienicach. W mini koparkach istnieje możliwość regulowania szerokości podwozia poprzez rozsuwanie gąsienic.

Odbywa się to głównie hydraulicznie przez zastosowanie siłowników, zamontowanych pomiędzy podwoziem a gąsienicą.

Rozsunięcie gąsienic wpływa na poprawienie stateczności maszyny podczas pracy, zwłaszcza na miękkim gruncie.

Gąsienice gumowe sprawdzają się przy pracach na asfalcie, betonie i podłożach łatwych do uszkodzenia.

Kolejnym rozwiązaniem stosowanym w mini koparkach jest standardowy montaż lemiesza spycharki. Lemiesz umocowany jest na siłowniku hydraulicznym pomiędzy gąsienicami minikoparki.

Pełni on funkcję dodatkowego stabilizatora w czasie wykonywania wykopu. Służy do zagarniania urobku i wyrównywania powierzchni terenu po zakończeniu prac ziemnych.

Kontakt z nami

VEGAS Krzysztof Kosowski
Wawrzyszów 33
26-625 Wolanów

tel. 796 484 131

e-mail: kontakt@minikoparkiradom.pl

więcej ...

Kontakt z nami

pobierz ofertę

nasz adres: ul. Wawrzyszów 33, 26-625 Wolanów

copyright © 2011 www.minikop-arkiradom.pl

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl